CPG Nyilvános próba

Két nappal ezelőtt egy igen izgalmas hívás futott be a Rock Klubba, mégpedig a legendás CPG, alias Come on Punk group irányából. A Klubunkban egyébként is régóta próbáló Rati (Zemkó Zoltán), hátterében a bandával arról érdeklődött, hogy a következő hét csütörtökön bevállalna-e a klub egy CPG bulit, ami inkább csupán egy nyilvános próba, de azért lenne ott valamekkora közönség is.

Mivel úgy általában nem ugrunk el a remek lehetőségek elől, meg valójában annak idején a CPG indulásához is a mára 41. évfolyamát taposó klubunk nyújtott Szurdi Zsolt által terepet, örömmel válaszoltunk igent az egyébként megtisztelő zenekari felvetésre. Még aznap este belendítettük a szokásos protokollt, ami a koncertek szervezésével minden esetben bevett eljárás. A zenekar által indított eseményoldal is rögvest megjelent, így útjára kelt a hír, miszerint a CPG egy egészen kuriózum találkát ad a régi és új rajongóknak, melynek otthonául, mint az elmúlt évtizedek során megannyiszor, ezúttal is a Rock Klubot határozták meg helyszínül. Ezek hatásra néhány órával később, de még az első este szokatlanul nagy érdeklődés mutatkozott meg az események iránt, s egyértelműen éreztük, hogy valami nagy dolog veszi kezdetét a legújabb kori Rock Klub történetében. Telefonos és mindenféle hívások özönén keresztül üdvözölték közelről s távolról egyaránt az igazán ritka eseménynek számító lehetőséget. E mellett viszont a visszajelzések 2/3-a arról is üzent, hogy sok a védettségi igazolással nem rendelkező rajongó, akik viszont nagyon bánnák, ha kiszorulnának a szegedi rockzene történelminek is nevezhető meglepetés bulijáról. Ezeket átélve és mérlegelve jutottunk el odáig, hogy ha a Rock Klub félreteszi a kurrens lehetőségből adódó érdekeit, ezzel együtt figyelembe veszi a történelmi pillanat volumenét a CPG zenekar és a közönség érdekeit tartva szem előtt, akkor az érvényben lévő védettségi igazolvánnyal kapcsolatos rendelkezések miatt, nem ragaszkodik a már addigra lebeszélt CPG meglepetésbulihoz. Inkább felajánlja a zenekarnak egy esetleges szabadtéri buli megvalósításának esélyét, arra, hogy kockázatmentesen oltott és oltatlan szabadon és együtt tölthesse az időt rég nem látott zenekaruk társaságában. A Rock Klub javaslatát követő néhány órával később ismét jelentkezett a CPG, ezúttal a Klubban rendszeresen játszó Kutyás (Nagy Zoli) alakjában, azzal, hogy valójában esetükben is hozzánk hasonló élményeket tapasztalnak és mostanra nagyjából Ők is úgy látják, hogy egy esetleges szabadtéri buli a valóban jó megoldás. Így most a zenekar helyszínt keres, s amint az utóbbi, zenekar által megosztott hírekből kitűnik, talán találtak is, szóval úgy látszik, hogy a Rock Klubos felvetés a gyakorlatban is valódi testet ölt. Ennek megfelelően a Rock Klub azon közleményének ad hangot, mely szerint a zenekar és a közönség érdekében teljes mellszélességgel támogatja a CPG Rock Klubtól eltérő, szabadtéri fellépésének a lehetőségét. Bízunk abban, hogy sikerül valami gyors megoldásra lelni és jelezzük, hogy ha mégsem, akkor a Klub a CPG-t erősítve -amennyiben rajta múlik- semmiképpen sem hagyja azt, hogy az esetleges esemény meghiúsuljon. Összességében tehát reméljük, hogy ebben a helyzetben az általunk javasolt szabadtéri alternatívák valamelyike (melyet itt most felhatalmazás nélkül nem kívánunk megnevezni) önzetlen segítséget nyújt az általunk is örömmel vett esemény ideálisabb körülmények között történő megvalósításának. Sok sikert a CPG-nek, várjuk Tőlük a jelzést és egy igazán fantasztikus estét kívánunk a közönségnek, bárhol is kerüljön az megvalósításra. Üdvözlettel a Szeged Városi Rock Klub szervező csapatának nevében: Vadász János