Jelen állapot szerint

Amit eddig biztosan tudunk, az, hogy valamilyen helyzet gerjed. Vagy a vírus, vagy a pánik. A Szeged Városi Rock Klubot illetően az elmúlt időszakot tekintve megállapítható, hogy a folyamatos jelenléttel regnáló személyzetünk egyike sem produkál semmilyen tünetet, sőt ezek közül a pultban feladatot teljesítő kollega időközben biztos, ami biztos alapon egy vagyonért megcsináltatta a Covid tesztet is, melynek eredménye negatív lett. Azért Ő, mert az érintett időszakban helyzeténél fogva valószínűleg minden látogatónkkal kisebb-nagyobb mértékben fizikai kontaktust létesített, sőt, az azóta már igazolt Covid fertőzött illetővel az ominózus estén még a pacsiig is eljutott a dolog, de gondolhatunk itt még azoknak a tömegére is, akik ugyan nem ölelkeztek büfésünkkel, de koncert közben a pulton áthajolva alig 30 centire az arcától kommunikáltak. E tények összessége leginkább három dologra utalhat: első: a klubban volt lent fertőzött (akár több is), de mindaz, amit hallunk, hogy a Covid19 elsősorban fiatalok körében, javarészt szűk, zárt helyeken terjed, esetünkben nem került alátámasztásra, második: az érintett időszakban a klubban senki sem volt fertőzött, sem hordozó, harmadik: Krisztián (szögediesen szólva) egy BÖT MÖN, ezért immunis a kínai denevérszerű vírusra, talán érdemes lenne kivizsgálni, hogy nem kellene-e belőle magyar vakcinát készíteni sajtolással, így az illóolaj értékesítéséből mondjuk, lecserélhetnénk a dobbőr szettet végre. Ennyi!

Azt már rátok bízzuk, hogy melyik verziót látjátok szimpatikusnak. Komolyra fordítva a szót, valójában ezek jó hírek, de jelen állapot szerint mindezekkel együtt sem látom még tisztán, hogy Klubunk számára mi a további helyes út. Miközben óva intik a fiatalokat, hogy szabadidős helyeken találkozzanak, addig átlag 200-300-as napi fertőződés mellett beültetik őket az osztálytermekbe, azért, mert a naptár szeptember elsejét mutat és a maszk meg a 1.5 méter már kellő biztonságot ad. A közösségi média egy részéből az ömlik, hogy ez a covidos veszély messze túllihegett dolog, de több tízezres tüntetések is szerveződnek világszerte ezt alátámasztandó. Napi szinten egészségügyi szakemberek tömege közli le mindenfelé nyilatkozva, hogy nagy a veszély, majd más egészségügyi szakemberek nyilatkozzák le mindennek az ellenkezőjét. Így ebben a tekintetben az írott és elektronikus sajtóorgánum információi is lényegében használhatatlanok. Minden igaz és azok ellenkezője is, mindez szakavatott magyarázatokkal is alátámasztva. Ebben a helyzetben meglátásom az, hogy a türelmes várakozás segít a tisztábban látás elérésében. Így klubunk a legújabb történések megjelenésétől számított harmadik hetére is önkéntes szendergésben marad, látjuk majd, hogy mi történik a hozzánk hasonló helyeken, ennek fényében mérlegelünk és cselekszünk. Az óvatosság mindenképp indokolt, de magam is értem, hogy fokozott odafigyeléssel, optimális óvintézkedések mellett rövidesen mehet nyitva tartással együtt is a dolog. A szünet időtartama alatt egyébként a klubban nem jelentéktelen változtatásokat is eszközlünk. Ennek részleteiről is hamarosan informálunk mindenkit, az időközben offos koncertek esetében ahol lehet, minden esetben új időpontot egyeztetünk, tehát ezek nagy többsége csak tolódik, nem elmarad. Ha időközben minket is érintő szigorítás lát napvilágot, akkor nyilván annak megfelelően járunk el, de jelenlegi terveink szerint szeptember második felében már ismét üdvözölhetitek kedvenc bandáitokat. Addig is további jó egészséget kívánok mindenkinek, jobbulást a betegeknek, vigyázzatok egymásra és magatokra, jelenleg zajló intézkedéseinkkel erre törekszünk mi is.

Vadász János, a Szeged Városi Rock Klub vezetője.