A Karácsony nem mindig fényes

De azzá válhat!

Kedves Barátaink!

Elérkeztünk közösségünk körében a Karácsonyt megelőző utolsó hétvégéhez. A Szeged Városi Rock Klubban már szerdától elinduló programsorozattal úgy érezzük, hogy méltóképpen állunk a Rock Klub életében 39. alkalommal elérkező Karácsony elé. Az elkövetkezendő napokban ugyanis öt zenekarral, valamint a méltán híressé vált CityRocks egy formációjának unplugged koncertjével igyekszünk magasztosabbá tenni csütörtökön a közelgő Karácsony fényét. Szerdán inkább a fiatalabb közönséget célozzuk, pénteken újabb három zenekar várja a rockzene kedvelőit, végül szombaton az immár hagyománnyá váló Gőzerő zenekar karácsonyi fellépése, annak ünnepi műsora kíván boldog karácsonyt minden Rock Klubot szerető barátunknak. Ezzel a záró műsorral bocsájtjuk útjára közönségünket azzal, hogy a békés, meghitt szeretetünnepet családi körben, minél boldogabb körülmények között köszöntsék. Ehhez kíván a Városi Rock Klub szervező csapata igazán kellemes ünnepeket, jó sok bejglit, finom ételeket, meghitt pillanatokat. 

Ezzel együtt is azonban eleget kell tenni azon kötelességünknek, hogy hírül adjuk számotokra: tudomásunkra jutott, hogy nem minden barátunk, zenésztársunk tud megnyugvással tekinteni a békés karácsonyra, mert a sors ezúttal nem erre osztott neki lapot. A közelmúltban egyik társunkkal történt egy tragikusnak is nyugodtan nevezhető baleset. 

Göllönt Béla barátunk, zenésztársunk

A Klubunkban is sokszor megforduló barátunk Göllönt Béla zenész, pedagógus, a Gőzerő zenekar jelenlegi gitárosa, akit néhány évvel ezelőtt még Szurdi Zsolt mutatott be nekem, a közelmúltban egy baleset folytán elveszítette otthonát, melyben gyakorlatilag mindene egy szempillantás alatt hamuvá égett. Az értékei között voltak nemrégiben vásárolt nagyértékű hangszerei és annak eszközei, vagyis valójában a munkaeszközei is a lángok martalékává váltak. A sajtót is megjárt hír szerint a nehéz munkával megteremtett élet vált egy szempillantás alatt az enyészetté, a lakás pedig lakhatatlanná.

A lakás állapota a tűzeset után:

 

 

Ebben a pillanatban tehát elmondható, hogy Bélának nem csak a Karácsonya lesz nehéz, hanem az elkövetkezendő hetek, hónapok, akár évek is magukban hordozhatják ezt a terhet. S mivel a bajba jutott ember a zenésztársunk, s a Klub már több esetben bizonyította, hogy a közössége képes az összefogásra, kérünk benneteket, igyekezzünk enyhíteni barátunknak azon veszteségét, amely Őt e nehéz napokban érte. Ennek alátámasztásaként a Rock Klub úgy döntött, hogy gyűjtést szervez köreiben. Bár tisztában vagyunk vele, hogy az az anyagi megerősítés, ami itt összegyűlhet, csak egy apró része lehet Béla barátunk kárenyhítésének, de a „sok kicsi sokra megy” alapon hiszünk abban, hogy mégis valamelyest számottevő erővel, ha másban nem, akkor lelkiekben biztos hozzájárulhatunk dolgai jobbra fordulásához. Mindezeknek fényében úgy határoztunk, hogy szerdától szombatig lezajló eseménysorozatunk bár minden  eleme ingyenes, mégis e napokon elhelyezünk Klubunkban egy adománygyűjtő urnát, melyben kérjük, ki-ki lehetőségrendszerének tükrében némi támogatással járuljon hozzá a produkciókon való részvételhez. A négy napon keresztül befolyt összegeket teljes egészében átadjuk Göllönt Béla zenésztársunknak. Ezzel együtt felhívnánk figyelmeteket arra, hogy bár fogynak, de még mindig kaphatóak a Klubban szilveszteri belépőjegyeink. Ezúton jeleznénk, hogy bár maga a jegy is jelképes, 2000 Ft értéken vásárolható meg, vállaljuk, hogy minden egyes megvásárolt jegy értékének az 50%-át szintén felajánljuk Béla barátunk számára. Ugyanitt jeleznénk azt is, hogy továbbra is kapható szintén a Rock Klubban az 5000 Ft-on megvásárolható, karácsonyra is adható téli családi gokart ajándékutalvány, amely 6000 Ft értékű gokartozást foglal magába. Figyelembe véve a kialakult helyzetet, minden, a Rock Klubban megvásárolt családi gokartjegy után, a sándorfalvi úti Gokart Park Szeged is felajánlja a megvásárolt ajándékutalvány értékének 50%-át a fentiekben szereplő célra. Bízunk abban, hogy Rock Klubunk közössége ezúttal is latba vetheti erejét a kitűzött cél elérésének érdekében. Részben mert egy társunkról van szó, részben pedig ha valamikor, hát most itt az ideje a segítségnek. Ha többel nem is, de talán annyival hozzá tudunk járulni Béla boldogulásához, hogy legalább a munkaeszközét, a gitárt és ehhez tartozó eszközeit be tudja szerezni magának, már azzal azt hiszem, hogy lendítettünk valamennyit a továbblépésének lehetőségén. Természetesen bármilyen további felajánlást is szívesen veszünk, környezetünkben lévő magánszemélyek vagy vállalkozások irányából, hiszen talán az jó hír, hogy Béla otthona teljes rekonstrukció után, de minden jel szerint ismét lakhatóvá tehető. Ennek megfelelően takarítási valamint építőipari tevékenységekben jártas segítség is nagyon jól jönne. Mindezekkel együtt is ha valaki csupán csak ennek az írásnak a megosztásával tud segíteni, az is megteszi, mert minél többen ismerik az adakozásnak a lehetőségét, annál nagyobb is lehet a segítség. A történtek miatt a Gőzerő zenekar közleményben tudatja, hogy a karácsonyi koncertet már csak ezért is megtartják, mely ezúttal – az események miatt -a zenekar felkérésének eleget téve valószínűleg Agócs Attila vendégszereplésével valósul meg. 

Baráti üdvözlettel:

Vadász János